Petsafe obojok proti štekaniu Deluxe

109,90 €
107,70 €
Obojok proti štekaniu Deluxe PDBC-300-20 - je univerzálny obojok určený pre všetky veľkostí psov, ktorý využíva na zamedzenie štekania statickú korekciu.
VýrobcaPetSafe
Popis

Obojok proti štekaniu Deluxe PDBC-300-20 - je univerzálny obojok určený pre všetky veľkostí psov, ktorý využíva na zamedzenie štekania statickú korekciu.

Obojok je aktivovaný pomocou duálnej detekcie štekania Perfect Bark™, ktorá kombinuje vibrácie a mikrofón. Obojok sa aktivuje a vydá korekciu iba v prípade ak zachytí vybrácie z hlasiviek psa ako aj zvuk pri štekaní / zavýjaní.

Obojok sa osvedčuje aj pri tlmení zavýjania aj keď obojky sú vždy určené na tlmenie nadmerného štekania a nie na zavýjanie! Nezaručujeme Vám, že obojok zvládne tlmiť aj zavýjanie.

Pri prvom zaštekaní, vydá prvý varovný zvukový signál. Ak pes opätovne zašteká, obojok vyšle ďalší varovný signál, teraz však statický. Intenzita varovných signálov sa stupňuje ak pes neprestáva štekať. Ak pes nezašteká do 30 sekúnd, jednotka nastavenia sa vynuluje. Ak pes zašteká viac ako 15x počas 50 sekúnd, jednotka sa automaticky vypne na 3 minúty.

 

Základná charakteristika zariadenia

 • Veľkosť obojku: 5.1.cm x 2.2 cm x 2.8 cm
 • vhodný pre akéhokoľvek psa s váhou od 3,6 kg
 • vodeodolný, avšak nie ponoriteľný
 • aktivovaný vibráciami aj zvukom pri štekaní *PerfectBark™ technológia

 

Využívaná korekcia a technológie

 • obojok využíva statickú korekciu na elimináciu štekania, ktorá je najefektívnejšia dostupná na trhu. Korekcia si má získať pozornosť psíka, nie mu akýmkoľvek spôsobom škodiť či ho trestať.
 • Obojok Deluxe má 3 základné úrovne nastavenia korekcie, z ktorých každá má ešte možnosť 6 úrovní nastavenia statickej korekcie. Obojok sa tak dá veľmi dobre prispôsobiť temperamentu a váhe psa. Majiteľ nastaví základnú úroveň (1, 2 alebo 3). Keď pes začne štekať, obojok začne postupne vysielať korekciu od úrovne 1-6 v zadanej úrovni.
 • PerfectBark™ technológia - Ide o duálnu detekciu, ktorá kombinuje vibrácie a mikrofón na elimináciu falošných spúšťacích signálov. Táto exkluzívna technológia zaručuje, že sa obojok aktivuje a vydá korekciu iba v prípade ak zachytí vybrácie z hlasiviek psa ako aj zvuk pri štekaní / zavýjaní. Tento spôsob detekcie je vhodný najmä ak pes nielen šteká ale aj zavýja. Niekedy je možné, že ak pes zavýja a nie šteká, klasický obojok (pozri napr. PBC19-10765) nedokáže efektívne detekovať iba vibráciu hlasiviek a tak sa aktivovať t.z. vyslať korekciu. Nezaručujeme však, že obojok dokáže vždy správne vyhodnotiť zavýjanie psa a tak ho efektívne tlmiť.

 

Ďalšie informácie:

 • Obvod: 71.1 cm (dá sa skrátiť na potrebnú dľžku)
 • Váha obojku: 62.4 g

 

Baterka:

 • obojok používa 6V baterku (RFA-67D) - špeciálna PetSafe baterka, ktorá štandardne vydrží od 3-6 mesiacov avšak na začiatku používania obojku treba počítať s jej zvýšenou zaťaženosťou (pes bude často obojok "testovať") a tak baterka môže vydržať iba niekoľko týždňov. V balení sa už náchádza 1ks baterky RFA-67D.

 

Testovanie obojku

 • nastavte pozíciu TEST
 • držte obojok od seba asi 15-20cm tak, aby ste videli sveteľnú kontrolku
 • nahlas povedzte TEST do miktrofónu (alebo slabo fúknite)
 • ak obojok správne funguje, mala by svetelná kontrolka bliknúť 3x

 

Upozornenia

Pes by nemal mať obojok na krku viac ako 12 hodín počas jedného dňa (24hod), najlepšie je nasadiť mu ho iba keď si neželáte aby štekal (napr. keď ste v práci, počas noci a pod...)

 • Nezakladajte psovi obojok ak sa s ním idete hrať!
 • Nezakladajte na obojok vodítko!

 

Odporúčania pre tréning

Dôležité pri používaní obojku je jeho správne, pevné založenie psovi na krk. Ak je obojok čo i len trošku uvoľnený (čo je najlepšie vidieť keď pes stojí a ňuchá zem...), nebude správne fungovať nakoľko pes korekciu nepocíti..

 • Najdôležitejšie je, aby ste používali obojok minimálne 2 týždne na to, aby prebehla tréningová fáza, kedy sa psík stále učí eliminovať nadmerné štekanie. Po tomto čase sa dá relevantne zhodnotiť, aký efekt obojok priniesol. Ak sa Vám zdá, že psík správne na obojok nereaguje, bude asi potrebné vymeniť obojok za "silnejší" ako napríklad NoBark 10R - vhondý najmä pre väcšie a huňatejšie plemená.

 

video k produktu

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.
Zvieraciraj.sk je

obchod pre zvierata

,

zvieraci obchod

,

chovatelske potreby Banska Stiavnica

.