Elektronické bezdrôtové rádiové oplotenie PetSafe PIF-300-21

389,00 €
377,33 €
Elektronické bezdrôtové rádiové oplotenie - PetSafe PIF-300-21
Zariadenie nepoužíva drôt, vysiela rádiový signál do okruhu max. 27,5 metra od vysielača z každej strany v okruhu. Veľkosť okruhu je nastaviteľná podľa potreby.
VýrobcaPetSafe
Popis

Elektronické bezdrôtové rádiové oplotenie - PetSafe PIF-300-21

 

Zariadenie nepoužíva drôt, vysiela rádiový signál do okruhu max. 27,5 metra od vysielača z každej strany v okruhu. Veľkosť okruhu je nastaviteľná podľa potreby.

Nie je potrebný drôt na ohraničenie oblasti. Zariadenie je funkčné presne ako rádiové oplotenie s drôtom iba vysiela do okruhu.

yars-circleVysielač sa napája do elektrickej siete. Je potrebné si dokupovať iba baterky do obojku (obojkov) podľa potreby t.z. podľa toho ako často sa obojok aktivuje a tým minie baterku. Obojok využíva špeciálnu PetSafe vodotesnú baterku RFA-67D, ktorú si môžete priebežne dokúpiť u nás alebo u našich partnerov - v chovateľských potrebách či u veterinára.

Vysielač vysiela na frekvencii 18.7 kHz.

 

 

 

 

 

Obojok:

Sada bezdrôtového oplotenia obsahuje obojok pre bezdrôtové oplotenie (PWF19-10762). Obojok má 5 úrovní nastavenia korekcie s možnosťou nastavenia iba zvukového signálu.

 

pwf19-10762 instantfence extrareceiver 

 

Zariadenie štandardne funguje na rádiovej frekvencii 10.65 kHz. Ak používate aj iné zariadenia na báze rádiového signálu, pred kúpou oplotenia sa uistite, že sa tieto nebudú vzájomne rušiť. Rádiové oplotenie,INNOTEK BASIC - ako alternatíva vysiela na frekvencii 8.192 kHz.

Oplotenie pokryje oblasť do 400 árov / alebo 1340 metrov drôtu.

Každá sada oplotenia obsahuje: obojok, vysielač, 150m drôtu, 50ks tréningových vlajok, baterku do obojku 1ks, manuál Vysielač NESMIE navlhnúť!

 

Video - informácie o produkte

Video - ako trénovať psíka na elektrické oplodenie

 

ELEKTRONICKÉ RÁDIOVÉ OPLOTENIE

Rádiové oplotenie zabezpečuje, aby pes alebo mačka neprekročili stanovené hranice voľného pohybu. Rádiové oplotenie nepredstavuje pevný plot.

Systém pracuje na báze varovných signálov, ktoré psa upozornia ak prekročí stanovené hranice. Vymedzená oblasť sa ohradí drôtom, ktorý môže byť zakopaný do zeme alebo upevnený na pevnom bode nad zemou. Rádiové oplotenie môže byť aj úplne bezdrôtové kde nie je potrebné na pozemok inštalovať drôt.

Vysielač v rámci vyhradenej oblasti vysiela veľmi nízke rádiové frekvencie, ktoré sú zachytávané špeciálnym psím obojkom -prijímačom. Ak sa pes priblíži k určenej hranici, obojok vyšle varovný zvukový signál. Ak pes ďalej pokračuje k hranici, systém vyšle cez obojok bezbolestný, ale napriek tomu nepríjemný statický signál, ktorý psa odradí od postupu ďalej. Jednoduchým tréningom je možné psa, alebo mačku naučiť poslúchať varovné signály obojku a zostať iba vo vyhradenej oblasti. Tréning trvá približne 1-2 týždne. Rádiové oplotenie môže využívať nelimitovaný počet psov alebo mačiek, každé zviera však musí nosiť elektronický obojok. Systém je bezpečný a spoľahlivý.

 

Základné informácie o oplocovaní rádiovým oplotením

oplotenie ilustracia

  • rádiové oplotenie nie je vhodné pre agresívnych psov
  • na využívanie rádiového oplotenia je nutné dať psovi alebo mačke základný výcvik
  • rádiové oplotenie môže využívať nelimitovaný počet zvierat, avšak každé musí nosiť elektronický obojok
  • vysielač ohradníka musí byť vždy v suchu a nesmie sa vystaviť extrémnym teplotám
  • obvod drôtu musí byť uzavretý - od vysielača naspäť k vysielaču

 

 

Ako trénovať psa, aby uposlúchol varovné signály obojku?

Tréning psa je dôležitý na správne použitie a fungovanie systému rádiového oplotenia!

Počas tréningového procesu je VEĽMI DOLEŽITÉ, aby ste nenechali vášho psa voľne behať s obojkom alebo bez obojku. V opačnom prípade bude pes zmätený. Počas prvého týždňa tréningového procesu, udržujte psa vždy na vodítku a neprekračujte s ním hranice rádiového plotu. V neskoršej fáze tréningu to bude možné, avšak takýto postup na začiatku ho môže zmiasť.

Po každom tréningu počas prvého týždňa zložte psovi obojok z krku dole, aby si lepšie privykol na kontaktné kolíky. Potom mu skladajte obojok vždy iba na noc.

Tréningové vlajočky sú určené na 2 veci. Poskytujú vizuálnu hranicu pre psa a vám pomáhajú pri tréningu. Vlajky sa nachádzajú na mieste, kde sa začína výstražná zóna. Všetky vlajky zostanú na mieste cca 2 týždne. Postupne sa ich počet bude redukovať pokiaľ nezostane ani jedna.

Pamätajte si, že tréning by mal byť zábavný, spravodlivý a dôsledný. Urobte každú lekciu krátku, ale intenzívnu. Veľa psov sa vie sústrediť len veľmi krátko a preto sa nenechajte odradiť. Určite sa to naučia.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.
Zvieraciraj.sk je

obchod pre zvierata

,

zvieraci obchod

,

chovatelske potreby Banska Stiavnica

.